عزاداری مردم جمهوری آذربایجان

امام جمعه اردبیل گفت: عزاداری مردم جمهوری آذربایجان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی پیامی بزرگ برای همه ملت‌هاست.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل اظهار داشت: عظمت حضور مردم جمهوری آذربایجان در تاسوعا و عاشورای حسینی چشم جهانیان را به خود خیره کرد و به دنیا نشان داد آنچه ملت آذربایجان به آن افتخار می‌کنند پیروی و عشق به پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت اوست و نژاد و قوم بری آنها موجب فخر فروشی نیست.

این مسئول با اشاره به اینکه خون مردم آذربایجان آمیخته با قیام عاشوراست تصریح کرد: این آداب و رسوم هیچگاه از بین رفتنی نیست و مردم با تاسی از قیام بزرگ عاشورای حسینی همواره حماسه‌ساز خواهند بود.

عاملی بر الگوگیری از پیام نهضت عاشورا تاکید کرد و افزود: ملت ها باید سبک زندگی خود را با الهام از قیام عاشورا و تاسوعا برگزینند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه زیر بار ذلت رفتن در مرام شیعیان نیست بیان داشت: آزادی و آزادمردی که قیام عاشورا به ملت ما آموخته است تکیه‌‌گاهی مستحکم برای مبارزه با انواع حیله‌های دشمنان است.

عاملی همچنین از مردم منطقه سنی‌نشین عنبران نیز به دلیل برگزاری عظیم عزاداری‌های عاشورا و تاسوعا قدردانی کرد و گفت: مردم آذربایجان نیز در پایداری در برگزاری قیام عظیم امام حسین(ع) افتخار آفریدند و نشان دادند که هویت تاریخی مردم آذربایجان ملهم از امام حسین (ع) و عظمت عاشورایی است.

به نقل از خبرگزاری آران www.arannews.ir

 

 

/ 1 نظر / 17 بازدید
تارا

مانده تا برف زمین آب شود. مانده تا بسته شود این همه نیلوفر وارونه چتر. ناتمام است درخت. به من هم سر بزن منتظرتم[گل]