گناه کبیره ی لواط

بسم الله الرّحمن الرّحیم

     دین مقدّس اسلام دین پاکی ها و نظافت است که هم به طهارت روح انسان توجّه دارد هم به طهارت جسم ، تا جائی که برای رعایت این اصلِ اصیل ، دستوراتی را به عنوان « واجب » به پیروان خود بلکه به تمام ملل دنیا ابلاغ کرده است و برای پرهیز از هر گونه آلودگی یک سری ناهنجاری های فردی و اجتماعی را مطرح و دوری از آنها را در قالب حکم « حرام » مطالبه نموده است .

     یکی از اعمال حرام که البتّه ارتباط مستقیمی با سلامت جسمی و روحی فرد و نیز سلامت کانون خانواده و اجتماع دارد عمل شنیع و زشت « لواط » و « سُحق » است که در آیات متعدّد و نیز روایات زیادی از این دو فعل حرام به عنوان « گناه کبیره » یاد شده و عقوبت های زیاد و مُهلکی را برای آن وعده داده اند .

     عمل لواط آن است که دو مرد با همدیگر روابط جنسی داشته باشند و عمل سُحق آن است که دو زن با همدیگر به این عمل مرتکب شوند . 

   در قرآن کریم در ذیل آیاتی که به داستان حضرت لوط علیه السّلا م و مبارزه ی آن حضرت با قوم خطاکارش پرداخته سه دسته از آیات به چشم می خورد که البتّه هر دسته به نکات درخور توجّه و حکمت های فراوانی اشاره دارند :

1 -  سرزنش و عتاب جناب لوط نبی علیه السّلام به لواطکاران .

2 -  جواب قوم لواط کار به پیامبر خدا حضرت لوط علیه السّلام .

3 - اشاره ای به همسر حضرتلوط نبی علیه السّلام .


« وَلُوطاً إِذْ قالَ لِقَوْمِهِ أَ تَأْتُونَ الْفاحِشَةَ ما سَبَقَکُمْ بِها مِنْأَحَد مِنَ الْعالَمینَ (80) إِنَّکُمْ لَتَأْتُونَ الرِّجالَ شَهْوَةً مِنْ دُونِ النِّساءِ بَلْأَنْتُمْ قَوْمٌ مُسْرِفُونَ (81) وَ ما کانَ جَوابَ قَوْمِهِ إِلاّ أَنْ قالُواأَخْرِجُوهُمْ مِنْ قَرْیَتِکُمْ إِنَّهُمْ أُناسٌ یَتَطَهَّرُونَ (82) فَأَنْجَیْناهُ وَ أَهْلَهُ إِلاَّ امْرَأَتَهُ کانَتْ مِنَ الْغابِرینَ (83)

ترجمه :
 80 _   و (به خاطر آورید) لوط را، هنگامى که به قوم خود گفت: «آیا عمل بسیارزشتى را انجام مى دهید که هیچ یک از جهانیان، پیش از شما انجام ندادهاست»؟!

81  ـ آیا شما از روى شهوت به سراغ مردان مى روید نهزنان؟! شما گروه اسرافکار (و منحرفى) هستید .
82
 ـ ولى پاسخقومش چیزى جز این نبود که گفتند: « اینها را از شهر و دیار خود بیرون کنید، که اینهامردمى هستند که پاکدامنى را مى طلبند (و با ما هم صدا نیستند ! ) .
83
 ـ (چون کار به اینجا رسید،) ما او و خاندانش را رهائى بخشیدیم; جز همسرش،که از بازماندگان (در شهر) بود   » .

     همان طور که ملاحظه می شود در این آیات و نیز آیات دیگری از قرآن کریم که در مورد اصحاب حضرت لوط علیه السّلام است  قوم آن حضرت به صفاتی خوانده شده است که البتّه در بردارنده ی حکمت ها و اسراری قابل توجّه می باشد . که از آن جمله می باشد :


1 )  اسراف کار

سوره ی اعراف آیه ی 81 : ...  بَلْ أَنتُمْ قَوْمٌ مُّسْرِفُون  ؛ بلکه شما قومی اسراف کارید .

2 )  مجرم و خطا کار

سوره ی اعراف آیه ی 84 :  فَانْظُرْ کیف کانَ عَاقِبَةُ الْمُجْرِمِینَ  ؛ پس ببین که چگونه است عاقبت مجرمین .  3 ) ظالم

سوره ی هود آیه ی  82 : وَ ما هِیَمِنَ اَلظَّالِمِینَ بِبَعِیدٍ ؛  این عذاب از ظالمین بعید و دور نیست .

4 ) از حق برگشته و تجاوز کار

سوره ی شعراء آیه ی  166: بَلْ أَنْتُمْ قَوْمٌعادُونَ  ؛ حقّاً شما قوم تجاوزگرى هستید .

5 ) جاهل و نادان

سوره ی نمل آیه ی  55 : بَلْ أَنتُم قَومٌ تَجْهَلُون ؛ حقاً شما قوم جاهل هستید .

6 ) تکذیب رسولان

سوره ی ق آیه ی  14 : کُلٌّ کَذَّبَ الرُّسُلَ فَحَقَّ وَعِیدِ ؛ تمامشان رسولان را تکذیب کردند پس عذاب در حقشان ثابت شد .

     و البتّه اینها گوشه هایی از مصیبت ها و گرفتاریهایی است که لواط کاران بدون توبه ، بدانها مبتلا هستند .     در روایات هم نقل شده است که :  قال رسول الله صلّی الله علیه و آله و سلّم من جامع غلاماً جاء یوم القیمه جنباً لا ینقیه ماء الدنیا و غضب الله علیه و لعنه و اعدله جهنم و سائت مصیراً ثم قال أن الذکر یرکب الذکر فیهتز العرش لذلک و ان الرجل لیؤتی فی حقبه فیحبسه الله علی جسر جهنم حتی یفرغ الله من حساب الخلائق. ثم یؤمر به الی جهنّم فیعذب بطبقاتها طبقه طبقه حتی یرد اسفلها ولا یخرج منها (فروع کافی ـ وسائل الشیعه، کتاب نکاح، باب ۱۷ و ۱۸، ص۲۴۹ـ۲۵۳ )

 

ترجمه :  حضرت رسول اکرم  صلّی الله علیه و آله فرمودند : « کسی که با پسری جمع شود روز قیامت جُنب وارد محشر می‌شود و آب دنیا او را پاک نمی‌کند و خشم خدا بر او است و او را لعنت فرموده، دوزخ را برایش آماده می‌فرماید و بد جایگاهی است » .

سپس فرمودند : «  هرگاه کسی لواط کند، عرش خدا بلرزه درآید و خداوند او را لعنت و غضب فرموده و جهنّم را برایش آماده می‌فرماید و ملوط (مفعول) را در کنار جهنم نگه می‌دارند تا خلایق از حساب فارغ شوند، پس او را در جهنم می‌اندازند و در طبقات دوزخ همیشه معذب خواهد بود » .

     همچنین در روایات آمده است که : در زمان عمر، ‌غلامی که مولای خودش را کشته بود پس از اقرار، عمر امر به کشتنش نمود، حضرت امیر المؤمنین علیه السّلام از غلام پرسید چرا مولای خودت را کشتی؟ عرض کرد به زور با من لواط کرد پس او را کشتم آن حضرت از اولیای مقتول پرسید آیا او را دفن کرده‌اید؟ گفتند: آری هم اکنون از دفنش می‌آییم پس به عمر فرمود غلام را تا سه روز نگهدار و پس از سه روز اولیای مقتول حاضر شوند.

     پس از گذشتن سه روز آن حضرت به اتّفاق عمر و اولیای مقتول بر سر قبرش آمدند از اولیایش پرسیدند این قبر صاحب شماست؟ گفتند: آری، سپس فرمود قبر را بشکافید تا به لحد برسید، چون به لحد رسیدند و آن را برداشتند جنازه را ندیدند، پس آن حضرت تکبیر گفت و فرمود: به خدا قسم دروغ نگفتم شنیدم از رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم فرمود: هر کس از امّت من، عمل قوم لوط را مرتکب شود و بدون توبه از دنیا برود پس در قبرش بیش از سه روز نمی‌ماند تا اینکه زمین او را فرو می‌برد و به جایی که قوم لوط هستند و هلاک گردیده‌اند ملحق می‌نماید پس در زمره‌ی ایشان محشور می‌شود.

     اساساً تمام شریعت‌های آسمانی متفقاً با این خوی نکوهیده به مبارزه پرداخته‌اند و در واقع هیچ یک از ادیان آسمانی بر حلال بودن لواط حکم نداده بلکه به شدّت با آن مبارزه کرده اندچرا که اساس بقای اجتماع ، چیزی جز تناسل نیست و لواط مانع از آن است و در نتیجه این عمل منکر  و زشت ، اجتماع را در معرض فساد و زوال قرار می‌دهد به علاوه ارتکاب این عمل موجب آن می‌شود که روح مردانگی در مرد مفعول از میان برود و سرانجام از قیام به وظایف حیاتی و اجتماع که مستلزم داشتن روح مردانگی حقیقی است عاجز ماند و صدمه‌ای عظیم از این راه متوجّه اجتماع شود زیرا برای آن که تناسل بر اساس صحیح انجام شود لازم است که مرد و زن در جهت مردانگی و زنانگی کامل و صحیح باشد و لواط یا نسل را از میان می‌برد و یا آن را ضعیف می‌سازد.

        و حالا شما خواننده ی بزرگوار پس از آن که به دقّت آیات و روایات در مورد گناه کبیره بودن عمل شنیع لواط را ملاحظه کردی که البتّه عقل تمام بشریّت نیز بر آن صحّه گذاشته و آن را تأیید می کند اینک ملاحظه نما  دنیای ظلمتکده و از خدا دور افتاده ی غرب را که این عمل را قانونی اعلام کرده و بلکه آن را مورد مدح و ستایش قرار می دهند .

     خواننده ی بزرگوار گناه کبیره ای که حتّی در شرایطی مجازات قتل در پی دارد ، در آن سرزمین جایز بوده و بلکه قانونی شده است . یعنی نه تنها قبحی ندارد بلکه پسندیده و مورد تایید شان نیز هست ! ! بی پروا به گناه و معصیت خدا مبادرت میکنند و از بازگو کردن و نشان دادنش هیچ باکی از محضر خدای تعالی ندارند . این نامردمان ، ترویج قبایح و کبائر را جزو وظایف مهمّ خود میدانند و ملّتهایی که با آنان همراه نشوند را طرد و منزوی میدانند و میدارند .

     و دیری نیست که شبکه های الحادی و کفر آمیز ماهواره ای معاند قرآن و اسلام و بلکه ضدّ بشریّت که در صف اول خداستیزی قرار دارند ،  همچون BBC فارسی ، شبکه ی من و تو ، فارسی وان و شبکه ی صدای آمریکا voa  و ... هم به این حرکت خزنده و نامبارک پیوسته اند و هدفی جز شکستن حرمت گناه و إفساد فی الارض ندارند . لذا می توان گفت که تمام دنیای کفر در مقابل تمام اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله صف کشیده اند.

     ولی باز هم این اقدامات آنها که از سر کفر و الحاد است به اندازه ی همراهی بعضی مسلمان نما ها در ترویج این عمل شیطانی ، قلب  انسان موحّد را به درد نمی آورد ، به اسم مسلمانی ، کسانی مثل حاکمان دولت ضد دینی جمهوری آذربایجان که با غصب مناسب دولتی و با زور و تزویر حاکم بر یک کشور اسلامی و شیعی شده امّا به مزدوری اربابان غربی  خدانشناس خود مبلّغ و مروّج گناهان کبیره ای مثل آواز خوانی و رقص و لواط می شوند و بلکه قباحت را به جائی می رسانند که در یک کشور اسلامی که عضو کنفراس کشورهای اسلامی نیز می باشد به رژه ی لواط بازان که اسم همجنسباز را به خود گرفته اند اجازه می دهند و در قبح زدائی این عمل ضدّ دینی پیشقدم می شوند و می خواهند در مقابل چشم پسران و دختران مسلمان اقدام به رژه کرده و خود را در مقابل خواسته های شیطانی شیطان پرستان قرن مطیع بنمایانند .

     و به راستی که اگر قلب یک مسلمان در مواجهه با این اقدام که در یک کشور اسلامی و مقابل چشم دینداران می خواهد اتّفاق بیافتد از تپش بایستد جای هیچ ملالی نباید باشد و اگر امروز مردم دیندار کشور آذربایجان با جان و مال خود جهاد گونه در مقابل این توطئه ی دین زدائی ایستاده و تا دم مرگ پیش بروند جای هیچ توبیخی نبوده بلکه صد در صد قابل تحسین نیز می باشد .

     خدایا به تو پناه می بریم از این همه حمله های ناجوانمردانه ی دنیای وحشی غرب که به راستی روی شیطان را نیز سفید کرده اند .

     خدایا به تو پناه می بریم از بی عرضگی و خود فروختگی بعضی از حاکمان کشور های اسلامی همچون کشور مظلوم جمهوری آذربایجان که در ضدّیت با خدا شمشیر از رو بسته اند .

خدایا در این جنگ تمام عیار که گویا تکمیل شدن حلقه های مفقوده ی ظهور مولایمان آقا صاحب الزّمان عجّل الله تعالی فرجه الشّریف را نوید می دهد ، آن حضرت را به داد مردم مظلوم و تحت ستم عالم خصوصاً مردم دیندار جمهوری آذربایجان برسان . آمّین یا ربّ العالمین .

 

/ 0 نظر / 24 بازدید